Přírodu v obýváku – fototapeta

Jako milovník přírody jsem si chtěla i doma navodit fajn atmosféru a nádech přírody. Kytek už mám po oknech dost, zelené barvy také. Možnost, jak si upravit interiér jsou obrazy na stěny či celé stěny pokrýt tapetami. Hledala jsem na eshopu vasetapety.cz mezi tisícovkami hezkých vzorů tapet. Přestože přírodních motivů zde je spoustu, žádný neodpovídal mé představě. Květinové vzory jsou vyloženě dekorační. Žádný nevypadá jako ve skutečnosti. Možná jen šedá zeď s břečťanem, ale ta se do obýváku příliš nehodí. Řešení mi nakonec nabídl sám eshop, který jsem oslovila.

Fototapety na míru

Ideálním řešením pro mě jsou fototapety na zakázku. Je to jednoduché. Nejdříve se rozmyslíte, kam budete obrázek chtít lepit. Pokud chcete na hladký povrch (kachličky, nabýtek,..) tak použitjete samolepící fólii. Ta se lepí poměrně snadno a dobře drží. Po nalepení jí můžete několikrát stáhnout a přiložit znovu, dokud to není dokonalé. Mám to osobně vyzkoušeno, takže pokud máte starý nábytek, samolepící tapeta je řešením. A pokud chcete vlastní vzor, tak samolepící fototapeta je přesně to co hledáte. Já jsem však potřebovala lepit na zeď. Je to zeď za gaučem. Rozměr asi 5 x 2,5 m, tedy dosti velká. Počítala jsem s rozpočtem kolem pětitisíc. Z jejich nabízených fotek jsem si nevybrala. Nicméně mi nabídli výrobu fototapety na míru za velmi dobrých finančních podmínek. Našla jsem si několik obrázků na internetu a poslala. Dva z nich neprošly přes kvalitu. Grafik je nedoporučil pro tisk. Třetí obrázek prošel a eshop mi vytvořil náhled. Jedná se o vliesovou fototapetu, která je hladká a matná. Nechtěla jsem žádnou vodní úpravu, protože v obýváku je sucho. Motiv byl takový vodopád v lese.

fototapeta na míru do obývaku

Dodání trvalo asi 10 dní, ale stálo to za to čekání. Fototapeta byla dobře nařezaná, takže jsme s manželem usoudili, že ji nalepíme sami a musím říct, že se podařilo. Dostali jsme i speciální lepidlo k tomu. Výhoda tapetování je, že neuděláte nepořádek. Pokud opatrně nanášíte válečkem lepidlo na zeď a jezdíte po zdi pomaleji, lepidlo nestříká. V podstatě stačilo posunout gauč a na zem kolem stěny naskládat staré noviny.
Jestli hledáte řešení, jak zakrýt starou zeď, chcete vlastní obrázek, tak zkuste fototapety na míru. Fototapety na zakázku jsou sice o něco dražší, než klasické sériově prodávané, ale výsledek je originál, který nikdo nemá. Lepení je docela snadné a zvládnou to i méně zdatní jedinci. Na internetu lze koupit i papírové fototapety. Jsou sice levnější, ale budou se vám hůře lepit (jestli vůbec půjdou) a možná je budete muset dát do rámu. Vliesové fototapety jsou super. Jsou lehké, prodyšné, izolují teplo i zvuk. Jednoduše řečeno, materiál pro interiéry budoucnosti.